| Brand | Vevor |
|---|---|
| Personalize | No |
| Type | Hangars |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 9.5 in |
| Color | Black |
| Original/Reproduction | Original |
| Material | Velvet |
| Features | Added Grip, Heavy Duty, Non-Slip, Space Saving |
| Item Length | 17.5 in |
| Item Width | .2 in |
| Suitable For | Bottom/Skirt, Coat/Jacket, Suit, Tie/Belt/Scarf, Top/Dress |
Check the listing for details. Vevor Black Hangars 25 Pack Non-Slip 360° Swivel Hook Quality Velvet Heavy Duty. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.99 USD. These velvet hangers feature a soft, non-slip surface to keep clothes securely in place. Ideal for a wide range of clothing, these hangers help keep your closet neat and visually organized.