| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Type | Camping Kitchen |
| Open Size | 49.6"x18.1"x31.9"/126x46x81cm |
| Folding Size | 34.6"x19.3"x5.5"/88x49x14 cm |
| Material | Aluminum+ Iron |
| Side Table Thickness | 3/10"(0.8 cm) |
| Countertop Weight Capacity | 88lbs/40 kg |
| Shelf Weight Capacity | 48.5lbs/22 kg |
| Product Weight | 21.4 lbs/9.7 kg |
| UPC | 840281576364 |
Check the listing for details. VEVOR Camping Kitchen Table Folding Portable Cook Station 5 Tables & 2 Shelves. Condition: New. Listed at 79.99 USD. VEVOR Folding Cooking Table. Whether you're planning a beach party, camping trip, RV adventure, or outdoor picnic, our grill station is the perfect addition. You can organize your stoves, grills, and cookware in an orderly manner on the aluminum tabletop, 4 folding side tables, and storage shelf.