| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Wheel | Omnidirectional, Lockable |
| Item Model Number | K-ST753 |
| Product Weight | 10.91 lbs/4.95 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Weight Capacity | 220 lbs/100 kg |
| Layer | 2 |
| Country of Origin | United States |
| Product Size | 15.16x21.57x34.06 inch/385x548x865 mm |
| UPC | 197988197324 |
Check the listing for details. VEVOR Lab Rolling Cart 2-Layer Stainless Steel Medical Dental Lab Serving Cart. Condition: New, Made in United States. Listed at 40.00 USD. Two locking casters provide stability on uneven surfaces. The wide handle ensures a comfortable grip for easy maneuvering.