| Type | Kids Sofa |
|---|---|
| Color | Gray |
| Brand | VEVOR |
| Item Height | 23.4 in |
| Item Length | 43.1 in |
| Item Width | 15.1 in |
| Material | 28D Sponge, 180g Short Plush Fabric |
| Seating Capacity | 2 People |
| Materials | 28D Sponge + 180g Short Plush Fabric |
| Item Model Number | SF-1789 |
| Combination Function | 10-Piece Set, Freely Configurable |
| Maximum Weight Capacity | 176 lbs / 80 kg |
| Recommended Age Range | 18 Months – 12 Years |
| Product Dimensions | 43.1 x 23.4 x 15.1 in / 109.5 x 59.5 x 38.5 cm |
| Zipper Type | Child-Friendly Zipper |
| Net Weight | 10.42 lbs / 4.73 kg |
| UPC | 197988885245 |
Check the listing for details. VEVOR Modular Kids Play Couch Sectional Toddler Sofa with Armrests 10 Pcs Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 65.99 USD. 10-Piece Modular Play Sofa: This kids modular couch includes 10 modules: 2 rectangular cushions, 2 concave blocks, 4 U-shaped pieces, 2 trapezoid backrests, and 2 long armrests. Kids can easily transform the pieces into creative structures like cars, castles, slides, floor beds, ball pits, play tents, and more.