| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Type | Solar Panel Cleaning Kit |
| Hose Length | 66 ft / 20 m |
| Telescopic Pole Material | Aluminum Alloy |
| Item Model Number | LW5-7.3m(30CM)-US |
| Brush Head Type | Panel Cleaning Brush |
| Telescopic Pole Length | 6-24 ft / 1775-7365 mm, 5-Sections |
| Brush Head Material | PP |
| Net Weight | 8 lbs / 3.8 kg |
| UPC | 197988190615 |
Check the listing for details. VEVOR Solar Panel Cleaning Kit Water Fed Pole Kit 24 ft Brush Soap Dispenser. Condition: New. Listed at 119.99 USD. The dual water outlets provide powerful water flow for efficient cleaning. This solar panel cleaning brush can be used with both clean water and cleaning solution. Connect the soap dispenser for deep cleaning to effortlessly clear stubborn stains.