| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Type | Steel Table Legs |
| Color | Black |
| Item Model Number | HXZTXX28-30 |
| Max Load Capacity | 2204 lbs / 1000 kg |
| Quantity | 2 |
| Material | Carbon Steel |
| Product Dimensions | 29.9 x 4.7 x 29.5 in / 760 x 120 x 750 mm |
| Net Weight | 39.5 lbs / 17.9 kg |
| UPC | 197988189343 |
Check the listing for details. VEVOR Steel Table Legs 29.5 x 29.9 in X Frame 2204 lbs Heavy Duty Set of 2 Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 85.99 USD. Less Wobble: Enlarged mounting plates and thickened steel tubes increase connection area and rigidity. As sturdy desk legs, they help reduce wobble, keeping bar tables steady even when holding glassware and bottles.