| Brand | VEVOR |
|---|---|
| MPN | QQZJTZAXQQZJ8IJJ3001 |
| Compatible Wood Size (Leg) | 3.7 x 3.7 in / 94 x 94 mm |
| Color | Green |
| Item Model Number | HXQQ2P-4P-2P |
| Quantity | 2+4+2 PCS |
| Max Load Capacity | 1250 LBS / PC |
| Material | Steel + Alunminum Alloy |
| Item Dimensions | 4.3 x 1.9 x 3.9 in / 110 x 48 x 100 mm |
| Compatible Wood Size (Top Beam) | 3.7 x 5.7 in / 94 x 144 mm |
| Item Weight | 28.3 lbs / 12.85 kg |
| UPC | 197988189978 |
Check the listing for details. VEVOR Swing Set Brackets Heavy-Duty A-frame Hardware 2 Brackets Seats 4 Hangers. Color: Green, Condition: New. Listed at 94.99 USD. The swing set hardware distributes weight evenly for added stability, reducing sway and the risk of tipping. They bring laughter and energy back to the backyard, making them favorite spots for the whole family.