| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Height Adjustment | 15.7-21.7 in / 40-55 cm |
| Weight Capacity | 105.8 lbs / 48 kg |
| Age Range | 12-18 Years |
| Color | Black |
| Product Model | Harry400-N |
| Material | PVC + ABS + Iron + TPR + Nylon Fiber |
| Product Dimensions | 13.0 × 13.0 × (15.7-21.7) in / 330 × 330 × (400-550) mm |
| Net Weight | 10.8 lbs / 4.9 kg |
Check the listing for details. VEVOR Wobble Chair Height-Adjustable (15.7-21.7") Active Chair Age 12-18 Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 65.99 USD. VEVOR Wobble Chair-An Excellent Alternative to Traditional Desks and Chairs!. Sitting Fun: Our wobble cahir transform sitting into a fun experience with this sensory swing chair! Ideal for kids with high energy, sensory issues, or ADHD, this chair encourages them to stay seated longer, reducing fidgeting and helping them focus better.