| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Height Adjustment | 19.3-25.0 in / 49-63.5 cm |
| Weight Capacity | 264.6 lbs / 120 kg |
| Color | Green |
| Product Model | PS-BOBOE |
| Material | Fabric, Iron, Sponge |
| Product Dimensions | 14.2 × 14.2 × (19.3-25.0) in / 360 × 360 × (490-635) mm |
| Net Weight | 16.5 lbs / 7.5 kg |
| Tilt Angle | 20° |
Check the listing for details. VEVOR Wobble Chair Height-Adjustable (19.3-25") Active Chair with Fabric Cover. Color: Green, Condition: New. Listed at 133.99 USD. VEVOR Active Chair- Ideal for Etended Periods of Office Work. Adjustable Height: Simply press the button on the side to adjust and lock the height within the range of 19.3 to 25 in. This height-adjustable wobble chair allows easy switching between sitting and resting positions, whether you use a standard or standing desk.