| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Features | Foldable |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| MPN | Does Not Apply |
| Department | Adults |
| Item Width | 20.5 in |
| Pattern | N/A |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Item Length | 15.75 in |
| Item Height | 38 in |
| Number of Items in Set | 2 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Firmness | N/A |
| Model | Vicaro |
| Product Line | N/A |
| Upholstery Fabric | N/A |
| Item Weight | 17.64 lb |
| Assembly Required | No |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | GDF STUDIO |
| Wood Tone | N/A |
| Style | Contemporary |
| Color | Natural |
| Set Includes | Chair |
| Room | Patio |
| Theme | Nature |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Type | Dining Chair |
Check the listing for details. Vicaro Outdoor Natural Finish Acacia Wood Foldable Dining Chairs (Set of 2). Color: Natural, Condition: New. Listed at 116.24 USD. Enjoy hosting in your backyard with these folding dining chairs. Perfect for last minute guests or plans, with their folding design, these chairs are ideal for storing while not in use. Their easy to use design also makes them a great chair to stock up on, especially if you love hosting in your backyard. Unfold, use, fold, store, and repeat. Features: Includes: Two (2) Folding ChairsMaterial: Acacia WoodMultiple Finish OptionsNo Assembly RequiredDimensions: 20.50 inches deep x 15.75 inches wide x 33.75 inches highSeat Dimensions: 12.25 inches deep x 15.75 inches wide x 17.75 inches highWeight Capacity: 400 lbs