| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Antique |
| Antique | Yes |
| Type | stool |
| Color | Black and Gold |
| Item Height | 10 in |
| Style | Victorian |
| Material | Cast Iron |
| Item Length | 11 in |
| Item Width | 15.5 in |
Check the listing for details. Victorian Antique Gilt Cast Iron Footstool, New Fabric #52725. Color: Black and Gold, Condition: Used. Listed at 345.00 USD. Item # 52725 This Victorian period footstool has an ornate base with a gilt finish.American antique 1860s furnitureCast iron filigreeOld finish in good condition with losses to finish - see photosNew upholsterySize is 15.5" wide, 11" deep and 10" tall.Please view 8 photos at full screen size for best detail.We carefully pack and ship Fed Ex or USPS depending on size and destination. Shipping charge added at check out.Discount rates available to many areas in WI, IL, MN as well as FREE Store Pick Up in Kaukauna, WI. Contact us for more information. Store Information Payment methods The Harp Gallery 2101 Progress Way Kaukauna, WI 54130 Shipping & Handling Buyer pays shipping. Contact us to request independent shipping quotes on Freight Items. Also visit our eBay store for shipping info. Sales tax 5.5% sales tax applicable for WI buyers and customer pickup in Kaukauna, WI. Customer Service & Return Policy We are only happy with satisfied customers! Please reach out to us with any concerns or questions. Return policy: 15% restocking fee/buyer pays return shipping.