| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Size | 18" x 18" |
| Shape | Square |
| Model | VER Tile Applique |
| Style | Contemporary |
| Item Width | 18" |
| Material | 100% Linen |
| Pattern | Geometric |
| Room | Bedroom / Living Room |
| Type | Decorative Bed Pillow |
| Color | Khaki & Grey |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 18" |
| Brand | Villa Home |
Check the listing for details. Villa Home NTB Medley Multi Pillow 18" x 18" Decorative W/ Duck Feathers NEW. Color: Khaki & Grey, Condition: New with tags. Listed at 39.95 USD. Premier-Auction-House Description NEW Villa Home NTB Medley Grey Duck Feathers Decorative 18" Square Pillow You are bidding on a Brand New Villa Home NTB Medley Decorative Pillow. Authentic Villa Home Product. Model: NTB Medley, V750089. Colors: Khaki, Black, Green and Grey. Tribal meets trendy in the exquisite Ver Tile pillows, appliquéd with a striking oversize geometric design. This decorative pillow is 60% Cotton and 40% Linen. Applique is 70% Wool and 30% Nylon. Comfort is the ultimate luxury, and adding beautiful pillows can enhance your home. Each collection from Villa combines the rich beauty of hand-crafted embroidery, beading, and 100% natural Linen and Cotton textures. Fill: 100% Duck Feathers. Hidden zipper closure. Measures 18" x 18". Please follow instructions on the tag for the Villa Fluff Technique. Spot Clean Only. Imported. Retails for $120.00. Brand New, Authentic, Never Used with Tags still Attached. Not An Irregular or a Second. Payment Instructions Accepted Payment: PayPal. International Bidders I am not responsible for customs charges or duty tax in your country. If you are not familiar with your countries customs tax/charges please check with them prior to bidding. Shipping Instructions Low shipping charges, if any, will be paid by the buyer. Multiple listings can be combined to save on shipping costs. Packages are shipped within 24 hours after payment, with the exception of Holidays and Weekends. I make an effort to work with all my buyers. Please email me any questions or concerns