| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Style | Office/Desk Chair |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING The State of California Health and Safety Code Section 25249.6, et seq., commonly known as Prop. 65, requires products to be labeled if any of over 900 chemicals are present even in trace amounts. WARNING: This product can expose you to chemicals including Toluene diisocyanate, which is known to the State of California to cause cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Model | X-921-171-171-10 |
| MPN | US921-171V85TE |
| Brand | HOMCOM |
| Type | Massage Office Chair |
| Item Dimensions | 25.5"W x 28"D x 47.25"H |
| Material | Polyester, Foam, PU, Nylon |
| Weight Capacity | 264lb |
| Item Length | 25.5in |
| Item Width | 28in |
| Item Height | 47.25in |
| Colormap | red |
| Prop_Name | toluene_diisocyanate |
| Prop Type | chemical |
Check the listing for details. Massage Office Chair with 6 Points Heat Microfiber Executive Office Chair Black. Condition: New. Listed at 127.79 USD.