| Brand | Vinsetto |
|---|---|
| Model | 921-674V80CW |
| Style | Office/Desk Chair |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Color | Cream White |
| Type | Massage Office Chair |
| Manufacture | Aosom LLC |
| MPN | US921-674V80CW0145 |
| Item Dimensions | 25.5" W x 28.25" D x 43" -46" H |
| Material | Microfibre (Polyester) |
| Weight Capacity | 265lb |
| Item Length | 25.5in |
| Item Width | 28.25in |
| Item Height | 46in |
| Colormap | white |
| UPC | 196393025413 |
Check the listing for details. Vinsetto Microfibre Vibration Massage Office Chair with Heat, Reclining. Color: Cream White, Condition: New. Listed at 194.99 USD. Lay back and let it help work out those painful stress knots in your back. ● Microfibre is breathable, comfortable, easy-care, and resistant to the wear and tear of busy households. ● Material: Microfibre (100% Polyester), Foam, Multi-layer Board, Steel.