| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Vinsetto |
| Model | X-921-674-674-01 |
| Style | Office/Desk Chair |
| California Prop 65 Warning | ⚠ CALIFORNIA PROPOSITION 65 WARNING: WARNING: This product can expose you to substances deemed harmful by the state of California, including di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), a chemical known by the State of California to cause Cancer. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov |
| Country/Region of Manufacture | China |
| MPN | US921-674V80CW0141 |
| Type | Massage Office Chair |
| Item Dimensions | 25.5" W x 28.25" D x 43" -46" H |
| Material | Microfibre (Polyester) |
| Weight Capacity | 265lb |
| Item Length | 25.5in |
| Item Width | 28.25in |
| Item Height | 46in |
| Colormap | white |
Check the listing for details. Microfibre Vibration Massage Office Chair with Heat, Reclining. Condition: New. Listed at 189.99 USD. - 24H Dispatch - Free Shipping - 30 Days Return Policy Outdoor & Patio Home Goods Health & Beauty Sporting Goods Pet Supplies Toys & Hobbies Microfibre Vibration Massage Office Chair with Heat, Reclining Features your browser does not support the video tag