| Brand | Vinsetto |
|---|---|
| Style | Modern |
| Assembly | Self-Assembly Required |
| Features | Swivel |
| Unit Type | Unit |
| Adjustment | Seat Height |
| Seat Depth | 48 cm |
| Seat Width | 50cm |
| Main Colour | Light Grey |
| Seat Material | Fabric |
| Unit Quantity | 1 |
| Frame Material | Metal |
| Max. Seat Height | 51 cm |
| Max. Weight Capacity | 120 kg |
| Country of Origin | China |
| Model | Mhstarukltd 921-103V72GY-2 |
| Manufacture | Sold by MHSTAR |
| MPN | UK921-103V72GY0342 |
| EAN | 5056602965532 |
Check the listing for details. Vinsetto Swivel Computer Chair with Arm and Tufted Backrest, Light Grey. Color: Light Grey, Condition: New, Made in China. Listed at 98.77 USD. • Velvet upholstery: This vanity chair is soft to touch. Tufted on the back for a stylish and modern look. Mid back and armrests for support. • Five wheels: Computer chair is easy to move around, seated and empty.