| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Material | Wood |
| Item Length | 12" |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Footstool |
| Item Height | 12" |
| Personalized | No |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Width | 14" |
Check the listing for details. vintage 12" Wood Step Stool with Hand Hold in Middle of Step 14" wide 12" high. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 22.99 USD. (725B) - vintage 12" Wood Step Stool with Hand Hold in Middle of Step 14" wide 12" front to back, 12" high - in good original shape, always answering questions.