| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Handmade | Yes |
| Color | Gold |
| Country of Origin | India |
| Assembly Required | No |
| Type | Decorative Basket |
| Shape | Hexagonal |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Height | 4 in |
| Suitable For | Indoor |
| Mounting | Free Standing |
| Size | Small |
| Item Width | 2 in |
| Material | Metal |
| Features | With Handles |
| Number of Compartments | 1 |
| Original/Reproduction | Original |
| Style | Vintage |
| Number of Items in Set | 1 |
Check the listing for details. Vintage Brass Basket Small Woven India Catchall Rustic Cottage Decor. Color: Gold, Condition: Used, Made in India. Listed at 22.00 USD.