| Shape | Round |
|---|---|
| Color | Green |
| Item Diameter | 10 in |
| Material | Wicker |
| Item Length | 10 in |
| Item Depth | 3.5 in |
| Suitable For | Indoor, Outdoor |
| Brand | Bamboo |
| Type | Bread Basket |
| Item Height | 3.50 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Vintage Hand Woven Bamboo Wicker Rolls/Bread Basket Christmas 10” GREEN. Color: Green, Condition: Open box. Listed at 12.99 USD. The Wicker weave is thin and Tightly woven with a Twisted woven. Beautiful Decorative Multipurpose Basket. Basket for Your Boho of Farmhouse Style. Color is Green.