| Shape | Square |
|---|---|
| Size | Small |
| Fill Material | 100% Polyester |
| Item Length | 12 in |
| Personalize | No |
| Department | Women, Girls |
| Unit Type | lb |
| Care Instructions | Spot Clean Only |
| Labels & Certifications | Organic |
| Item Height | 13 in |
| Style | Shabby |
| Features | Appliqué, Bordered, Textured |
| Room | Bedroom, Living Room |
| Item Width | 13 in |
| Pattern | Nature Print |
| Color | Pink |
| Material | Lace, Cotton Blend |
| Subject | Bunnies & Rabbits |
| Brand | Unbranded |
| Type | Decorative Pillow |
| Customized | No |
| Theme | Whimsical |
| Closure Type | Lace Up |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Vintage Handmade Pink Yo-Yo Rosette Decorative Throw Pillow White Lace Trim 13". Color: Pink, Condition: Pre-owned, Made in United States. Listed at 52.00 USD. Handmade vintage-style decorative throw pillow features a charming pink fabric base adorned with intricate fabric yo-yo rosettes. The square cushion is framed by a delicate white lace trim and a matching pink ruffled border, creating a soft, cottagecore aesthetic. The yo-yos are crafted from a subtle floral print fabric, adding texture and a nostalgic folk-art feel to any bed or sofa. Measurements: • Width: 13" (including trim) • Height: 13" (including trim) • Center Cushion: 10" x 10"