| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Antique | No |
| Type | Bench |
| Color | Brown |
| Item Height | 19 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Style | Regency |
| Features | Upholstered |
| Material | Upholstery, Wood |
| Item Length | 20 in |
| Room | Entryway |
| Item Width | 18 in |
Check the listing for details. Vintage Italian Regency Style Carved Upholstered Walnut Stain Bench Vanity Stool. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 199.99 USD. Vintage Italian Regency Style Carved Upholstered Walnut Stain Bench Vanity Stool - Brown with off Yellow Fabric Good Condition Overall! Light scuffs and wear marks. See pictures for condition. Classic Italian Regency Style Bench! Perfect for any Collection!