| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Type | Bread Basket |
| Shape | Rectangular |
| Item Height | 3 in |
| Color | Brown |
| Material | Wicker |
| Item Length | 14 in |
| Item Width | 6 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Vintage MCM 14" Weaved Wicker Basket - Bread, Bagle, Spices - VGUC. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.75 USD. Mid-Century-Modern Weaved Wicker Basket in Very Good Used Condition.