| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Size | Large |
| Color | natural |
| Material | Bamboo, Rattan |
| Item Length | 19" |
| Suitable For | Indoor |
| Brand | Unbranded |
| Type | Basket |
| Item Height | 7.5" |
| Style | BOHO |
| Original/Reproduction | Original |
| Features | Durable |
| Item Width | 19" |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Vintage MCM Pencil Reed Bowl Basket Extra Large. Color: natural, Condition: Used, Made in United States. Listed at 45.00 USD.