| Type | Shutter Release Cable |
|---|---|
| Cable Length | Approx. 30 cm to 60 cm (12 in to 24 in) |
| Color | Black, Silver, Tan |
| Connectivity | Mechanical Cable |
| Features | Anti-Shake, Lockable Plunger (some), Remote Control |
| Item Height | Approx. 2.5 cm |
| Item Length | Approx. 60 cm |
| Item Weight | Approx. 250 g |
| Item Width | Approx. 1.5 cm |
| Material | Metal, Rubber, Fabric |
| Model | g50 |
| To Fit | Camera |
| Unit Quantity | Multiple (Lot of 5) |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Vintage Mechanical Cable Shutter Release Lot Assorted for Film Cameras. Color: Black, Silver, Tan, Condition: Used. Listed at 44.99 USD.