| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Handmade | Yes |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
| Type | Decorative Basket |
| Shape | Round |
| Item Length | 15 in |
| Personalize | No |
| Item Height | 11.5 in |
| Suitable For | Indoor |
| Mounting | Free Standing |
| Size | Small |
| Item Width | 8 in |
| Material | Bamboo |
| Features | With Handles |
| Number of Compartments | 1 |
| Style | Vintage |
| Number of Items in Set | 1 |
Check the listing for details. Vintage Pink Teal Woven Bamboo Basket Round Handle Easter Spring 1960s retro. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 24.99 USD.