| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Size | Small |
| Color | Brown |
| Material | Wicker |
| Item Length | 10 in |
| Suitable For | Indoor |
| Personalize | No |
| Mounting | Free Standing |
| Brand | Unbranded |
| Type | Wastebasket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 10 in |
| Style | Vintage |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Boho |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Vintage Wicker Wastebasket Scalloped Edge Boho Cottagecore Décor. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 10.00 USD. Features a natural wicker finish with an open lattice design and sturdy woven base. A great decorative accent for a bedroom, bathroom, craft room, or photo styling. There is a broken section along the top rim (see photos) where the wicker is separated.