| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Bench |
| Department | Adults |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Wood Tone | Medium Wood |
| Assembly Required | No |
| Color | Brown |
| Item Height | 17 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Frame Material | Wood |
| Item Length | 22 in |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. Vintage Wood Bench Seat 22 X 14 x 17 High. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 160.00 USD. Vintage wood bench, seat measures 22" x 14" x 17" high (24" x 16" base). Sturdy. See photos for some nicks and scraps overall good condition.