| Antique | Yes |
|---|---|
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Length | 17 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | Stool/bench |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 18.5 in |
| Frame Material | Wood |
| Style | Vintage |
| Features | Removable lid |
| Item Width | 15 in |
| Item Weight | 10.2 lb |
| Country of Origin | United States |
| Upholstery Fabric | vinyl |
Check the listing for details. Vintage Wood Singer Sewing Machine Bench / Stool. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 150.00 USD. Sturdy and Solid Bench.