| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Color | White |
| Fill Material | Foam |
| Item Length | 81 In |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Ingalik |
| Type | Sofa |
| Seating Capacity | 3 |
| Department | Adults |
| Seat Depth | 24 in |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 31 in |
| Model | Armen Living LCAB3BLUSH |
| Style | Contemporary/Modern |
| Theme | Family |
| Frame Material | Wood |
| Features | Convertible |
| Room | Living Room |
| Item Width | 51 in |
| Item Weight | 115 lbs |
| Upholstery Fabric | Chenille |
Check the listing for details. Convertible Sectional Sofa Couch, Convertible L Shaped Couch, Reversible Chaise. Color: White, Condition: New. Listed at 499.99 USD. Convertible Sectional Couch. Condition is New. Shipped with UPS Ground.