| Number of Items in Set | 4 |
|---|---|
| Wood Tone | Dark Wood |
| MPN | HW58552 |
| Maximum Weight Capacity | 264 lb |
| Item Length | 18.5 in |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | 16 in |
| Item Height | 31 in |
| Seat Height | 17 in |
| Frame Material | Metal |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Padded Seat |
| Finish | Metallic |
| Room | Living Room, Home Office/Study |
| Item Width | 18.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Pattern | Solid |
| Color | Black |
| Set Includes | Chair |
| Backrest Height | 15 in |
| Brand | Mainstays |
| Type | Folding Chair |
| Assembly Required | No |
| Model | HW58552 |
| Theme | Fashion & Costumes |
| Item Weight | 34 lb |
Check the listing for details. Costway HW58552 Padded Seat Folding Chairs - 4 Pack. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 10.00 USD. Need to be gone asap.