| Sold In Quantities Of | 150 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 1.500 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-125-1500 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 1-1/2 Brass (150 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 26.55 USD. Ring Cotter Standard Duty 3/8 Carbon Steel Zinc Clear (125 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 1/2 Carbon Steel Zinc Clear (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1/2 Carbon Steel Zinc Clear (100 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 7/8 Carbon Steel Zinc Clear (75 Pieces).