| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Unbranded |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Color | AD339 |
| Style | Modern |
| Material | Velvet |
| MPN | N/a |
| Suitable For | 2-Seater Bench |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Shape | Rectangle |
| Features | Removable Cover |
| Item Weight | 4 lb |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 27 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. COVER ONLY Model V3 Twin Velvet Same Pipe Indoor Daybed Cushion Bolster - AD339. Color: AD339, Condition: New. Listed at 89.50 USD. COVER ONLY Model V3 Twin Velvet Same Pipe Indoor Daybed Cushion Bolster - AD339 PRODUCT DESCRIPTION BRAND NEW COVER ONLY Model V3 Twin Velvet Same Pipe Indoor Daybed Bolster Pillow - AD339 COVER ONLY - NO INSERT Fully Encase Cover with Hidden Zipper Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric Fabric: 300 Gram/m2 2 x Bolster Pillow Cover Only: 27" x 8" 3 x Back Pillow Cover Only: 24.5" x 20" x 5" Color: AD339 Edge Trim: Same Pipe Cleaning Tip: Professional Cleaning Only Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping Powered by Jazva