| Style | Modern |
|---|---|
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD106 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Daybed, Pillow, Bolster |
| Shape | Rectangle |
| Item Length | 42 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Country of Origin | Vietnam |
| UPC | NA |
Check the listing for details. |COVER ONLY| STYLE 3 Full Bolster Pillow Daybed Porch Swing Knife Edge AD106. Color: AD106, Condition: New, Made in Vietnam. Listed at 84.99 USD. 230 Gram Polyester Upholstery Fabric. Edge Trim Cleaning: Soap clean and then rinse off with water hose. Outdoor durable! Water Repellent. WE ALSO HAVE DIFFERENT COLORS IN THE COLLECTION.