| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Style | Modern |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Deep Seat Cushion |
| Color | AD005 |
| MPN | N/a |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Patio Chair |
| Shape | Rectangle |
| Features | Removable Cover |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Item Length | 26 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 30 in |
| Item Weight | 3 lb |
Check the listing for details. *COVER ONLY*- Outdoor Deep Seat Backrest Pillow Slipcover Piped Trim Large-AD005. Color: AD005, Condition: New. Listed at 29.50 USD. AD005 Piped Trim Large 26x30x6 DeepSeat + Back Slip Cover Only Outdoor Polyester PRODUCT DESCRIPTION BRAND NEWAD005 Piped Trim Large 26x30x6 Deep Seat + Back Slip Cover Only Outdoor Polyester*** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US ***SLIP COVER ONLY. Foam or Polyester Fiber Inserts Not IncludedCover Color: AD-005 Edge Trim: Piped Edge (Same Color) Seat Cover Dimension: A: 26" B: 30" C: 6" Back Cover Dimension: D: 26" E: 20" Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent (NOT WATERPROOF)Tips: Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy Season Cleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping