| Item Height | 8 in |
|---|---|
| Item Width | 8 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Water Repellent, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD104 |
| Item Length | 73 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Bolster, Daybed |
| Shape | Rectangle |
Check the listing for details. *COVER ONLY* Style6 Twin Size 73"x8" Contrast Piped Trim Bolster Slipcover AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 65.50 USD. Piped Edge (CONTRAST COLOR). Cover Edge Trim Water Repellent Not Water Proof . COVER ONLY - NO INSERT. Soap clean and rinse off with water hose.