| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Style | Modern |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover |
| MPN | Does Not Apply |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Daybed |
| Color | AD104 |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Item Length | 37 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. |COVER ONLY| Outdoor Style 1 Twin Knife Edge Bolster Back Pillow Slipcover AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 89.99 USD. |COVER ONLY| Outdoor Style 1 Twin Knife Edge Bolster Back Pillow Slipcover AD104 Item#:7728 Product Detail Brand New Style-1 Twin Size Knife Edge Bolster & Back Pillow Cover Set *MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED*2 x Bolster Pillow Cover Only: 37" x 8"2 x Back Pillow Cover Only: 28" x 20" x 5"Color: AD104 Edge Trim: Knife Edge Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *Not Water Proof*Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy seasonCleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable! Quantity: 1 Small Freight Item THANK YOU FOR VISITING