| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Pattern | Solid |
| Color | AD101 |
| Material | Polyester |
| MPN | N/A |
| Item Length | 52 in |
| Suitable For | Daybed |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos For more information go to https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cushion Set |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Water Repellent |
| Item Width | 28 in |
Check the listing for details. Style4 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress Bolster Pillow Cover Only Crib AD101. Color: AD101, Condition: New. Listed at 80.77 USD. New Document Style4 5PC Contrast Pipe Outdoor Daybed Mattress Bolster Pillow Fitted Sheet Cover Only Crib Size AD101Mattress and Insert Not Included Fully Encase Cover with Hidden Zipper1 x Crib Fitted Sheet Cover Only: 52"x 28" x 6" 2 x Bolster Pillow Cover Only: 26" x 8" 2 x Back Pillow Cover Only: 16.5" x 20" x 5"Color: AD101 Edge Trim: PipedEdge (contrast color) Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent *Not Water Proof* Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Qty: 1Light Item