| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Unbranded |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Color | AD104 |
| Style | Modern |
| Material | Polyester |
| Features | Removable Cover |
| MPN | N/a |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Shape | Rectangle |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 28 in |
| Item Height | 5 in |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 1 Outdoor Bolster Back Pillow Slipcover Knife Edge Full-AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 95.50 USD. Style1 AD104 Full Knife Edge Bolster Back Pillow Cushion Outdoor SLIP COVER ONLY PRODUCT DESCRIPTION BRAND NEWStyle1 AD104 Full Knife Edge Bolster & Back Pillow Cushion Outdoor SLIP COVER ONLY *MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED*2 x Bolster Pillow Cover Only: 52" x 8" 2 x Back Pillow Cover Only: 28 x 20" x 5"Color: AD104 Edge Trim: Knife Edge Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *NOT WATER PROOF*Tips: Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy SeasonCleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable!Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping