| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover |
| Color | AD103 |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 26 in |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | daybed |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
Check the listing for details. |COVER ONLY| Outdoor Style 4 Crib Piped Trim Bolster Back Pillow Slipcover AD103. Color: AD103, Condition: New. Listed at 69.99 USD. |COVER ONLY| Outdoor Style 4 Crib Piped Trim Bolster Back Pillow Slipcover AD103 Item#:5983 Product Detail Brand New FINAL SALE: No returns or exchanges*** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US ***Style-4 Crib Size Pipe Trim Bolster & Back Pillow Cover Set*Mattress and Insert Not Included*2 x Bolster Pillow Cover Only: 26" x 8"2 x Back Pillow Cover Only:16.5" x 20" x 5"Color: AD103 PLEASE REMOVE THE COVER FROM THE BAG AND OPEN IT TO SEE ITS TRUE COLOR. THIS COLOR LOOK PEACHY WHEN IT IS FOLDED OVER ITSELF Edge Trim: Piped Edge (same color) Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *Not Water Proof*Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy seasonCleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Quantity: 1 Small Freight Item FINAL SALE: No returns or exchanges THANK YOU FOR VISITING