| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover |
| Color | AD104 |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 26 in |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | pillow |
| Shape | Rectangle |
Check the listing for details. Style 5 Crib Size Pipe Trim Bolster Pillow Cushion Outdoor Slip Cover ONLY AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 65.99 USD. Style 5 Crib Size Pipe Trim Bolster Pillow Cushion Outdoor Slip Cover ONLY AD104 Item#:9015 Product Detail Brand New Style-5 Crib Size Pipe Trim Bolster Pillow Cover Set ONLY *MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED* 2 x Bolster Pillow Cover Only: 26" x 8" Color: AD104 Edge Trim: Piped Edge (same color) Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent *Not Water Proof* Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable! Quantity: 1 Small Freight Item THANK YOU FOR VISITING