| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Features | Water Repellent |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otraos danos reproductivos |
| MPN | Does not apply |
| Item Width | 24 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 23 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Suitable For | Love Sofa |
| Material | Polyester |
| Closure Type | Hidden Zipper |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD001 |
| Type | Deep Seat Cushion |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY| Outdoor Contrast Piped Deep Seat Back Pillow Cover Small AD001. Color: AD001, Condition: New. Listed at 25.77 USD. New Document Contrast Pipe Trim Small Deep Seat + Back Slip Cover Only Outdoor Polyester AD001COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT Cover Color: AD-001 Edge Trim: Piped Edge (Contrast Color) Seat Cover Dimension: A: 23" B: 24" C: 6" Back Cover Dimension: D: 23" E: 19" F: 6" Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent (NOT WATERPROOF) Tips: Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy Season Cleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable!Qty: 1Light Item