| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Material | Polyester |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Length | 78 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Color | AD106 |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY* Style 6 Twin-XL 78" x 8" Knife Edge Bolster Pillow SlipCover AD106. Color: AD106, Condition: New. Listed at 75.50 USD. Knife Edge. COVER ONLY - NO INSERT. Edge Trim Water Repellent Not Water Proof . Soap clean and rinse off with water hose.