| Number of Items in Set | Three-Piece |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Color | AD108 |
| Material | Polyester |
| MPN | NA |
| Item Length | 52 in |
| Suitable For | Bolster/Daybed |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bolster |
| Item Height | 6 in |
| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
| Item Width | 28 in |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | China |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 6 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Same Pipe Crib-AD108. Color: AD108, Condition: New, Made in China. Listed at 129.50 USD. COVER ONLY - NO INSERT. Edge Trim Soap clean and rinse off with water hose. Water Repellent Not Water Proof .