| Actual Color | Koala |
|---|---|
| Firmness | Medium |
| Item Length | 19 in |
| Personalize | No |
| Department | Kids |
| Unit Type | lb |
| Care Instructions | Spot clean with soapy water |
| Seat Depth | 10 in |
| Item Height | 19 in |
| Seat Height | 8 in |
| Style | Contemporary |
| Features | Slipcovered |
| Item Width | 17.5 in |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Pattern | Animal Print |
| Color | Gray |
| Material | Fabric, Foam |
| Backrest Height | 16 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Armchair |
| Seating Capacity | 1 |
| Assembly Required | No |
| Theme | Animals |
| Item Weight | 8 lb |
Check the listing for details. Cozy Plush Kids Chair Soft Foam Animal Print Armchair Ideal Toddlers Playroom US. Color: Gray, Condition: New. Listed at 41.95 USD.