| Color | Teal |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Features | Folding, Pet Sofa, Recliner, Removable Cover |
| Item Height | 17 in |
| Item Length | 23.6 in |
| Item Width | 17 in |
| Material | 100% Polyester |
| Personalize | No |
| Seat Depth | 17 in |
| Seat Height | 10 in |
| Type | Sofa Chaise |
| Unit Type | lb |
| Upholstery Fabric | Polyester |
Check the listing for details. Cute Owl Kids Sofa Portable Comfy Chair Lightweight Toddler Couch Furniture New. Color: Teal, Condition: New. Listed at 71.42 USD. Large Pet Bed Orthopedic Support Foam Dog Cat Couch Comfort New. Toddler Couch Safety and Reliability: The kids sofa chair is made of durable snuggly-soft polyester that is easy to clean and is filled with premium foam to support kid's body.