| Material | Velvet |
|---|---|
| Collection | Cozy |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 634Navy-Ott |
| MPN | 634Navy-Ott |
| Color | Blue |
| Size | Ottoman |
| Type | Ottomans |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 40" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Meridian Furniture Cozy Navy Velvet Modular Ottoman |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Ottoman |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Cozy Navy Velvet Modular Ottoman |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308254067 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Cozy Navy Velvet Modular Ottoman. Color: Blue, Condition: New. Listed at 469.37 USD. Embrace casual elegance with this Cozy velvet cloud-like comfort modular fiber-filled option. The top on this piece is exceptionally comfortableand filled with fiber for luxury that you deserve as you rest and relax.