| Material | Fabric |
|---|---|
| Collection | Fleur |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 513Black-C |
| MPN | 513Black-C |
| Color | Black |
| Type | Bar Stools |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 18" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Fleur Black Boucle Fabric Counter Stool |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Fleur Black Boucle Fabric Counter Stool |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308271644 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Fleur Black Boucle Fabric Counter Stool. Color: Black, Condition: New. Listed at 166.49 USD. Give your dining area a unique touch with this Fleur black fabric counter stool. Rich Black Boucle Fabric.