| Color | Navy |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Fabric |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Item Height | 33.66 in |
| Item Length | 20.23 in |
| Item Width | 19.29 in |
| Type | Barstools |
| Number of Items in Set | 2 |
| Frame Material | Metal |
| Features | Adjustable, Swivel, Upholstered, With Backrest |
| Style | Modern |
| Department | Adults, Teens |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 18.29 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Set Includes | Barstools |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Brand | HSMYGLS |
Check the listing for details. Set of 2 Swivel Bar Stool Adjustable Counter Height Kitchen Dining Chairs New. Color: Navy, Condition: New. Listed at 275.99 USD. Charming bar chairs are so attractive that everyone will rave about them. When viewing the color of the product on your monitor, it may differ from the actual color of the item. Product Features.