| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Metal |
| Collection | Roland |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 99079Cream-ET |
| MPN | 99079Cream-ET |
| Color | Cream |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | End Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Meridian Furniture Roland Cream Iron End Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Roland Cream Iron End Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 647999712912 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Roland Cream Iron End Table. Color: Cream, Condition: New. Listed at 287.03 USD. Matte Cream Finish. Color/Finish: Powder Coated. Assembly Required: No. Contemporary Design.