| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Item Height | 240cm/94.49inch(Adjustable) |
| Item Length | 100cm/39.37inch |
| Item Width | Does not apply |
| Type | Closet Rod |
| Material | Metal |
| Mounting | Hanging |
| Features | Adjustable |
| Number of Shelves | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Model | Does not apply |
| Item Weight | Does not apply |
| Item Depth | Does not apply |
| MPN | About 1.5kg |
| Number of Items in Set | Does not apply |
Check the listing for details. Metal Floating Clothes Hanger Ceiling Rail Durable Garment Hanging Rod 1m. Condition: New. Listed at 32.96 USD. Applicable Size: Hanger, Height Adjustable (Chain Length 240Cm, Length Adjustable), Thicker Bracket, Stronger Bearing Capacity, Not Easy To Deform. 1x Clothing Rack. TypeCloset Rod. Your satis faction is our ultimate goal.